PRZEZ PONAD 1/2 WIEKU RASISTOWSKA CHAZARO-PZPR NASYCAŁA RZAD,SEJM,WŁADZE WSZYST.SZCZEBLI RADIO PRASE UNIWERSYTETY A NAWET BISKUPSTWA ANTYPL FARBOW.PRZEBIERANCAMI DLATEGO DZIS JEST JAK JEST ...OKUPACJA PRZEBIERANCOW.. | DEMOKRACJA BEZ BOGA NASYCA SIE DEMONIZMEM STAJE S. ANTYLUDZKA ... | A DZISIAJ ...ARCYANTYPOLSCY OKUPANCI UŻYWAJĄ POLSKI JĘZYK , POLSKIE MUNDURY I POLSKIE SYMBOLE NARODOWE ,POLSKIE STRUKTURY PAŃSTWOWE ...POLSKIE OBYWATELSTWA .. | TAK DŁUGO JAK DŁUGO PRAWO NANOSZENIA KANDYDAT. NA LISTY WYBOR. MAJA WYLACZNIE OKUPANCI ..OKUPACJA TRWA .. | ..TAK DŁUGO DEMOKRACJI U NAS ZERO , TAK DŁUGO POSTENKWDOWCOW OKUPACJA TRWA... | TAK DŁUGO JAK DŁUGO PRAWO NANOSZENIA KANDYDAT. NA LISTY WYBOR. ZASTRZEŻ. JEST WYŁĄCZ. DLA TYCH 4 DZIŚ NIBY PL A WLASC... EX-judeo-PZPR-U WATAH .. | TAK DŁUGO NARÓD PL. JEST UBEZWŁASNOWOLNIONY I MA ZERO DO POWIEDZENIA W SPR. SKŁADU SEJMU A TYM SAMYM W SPRAWIE WŁASNEGO LOSU | TO WŁASNIE PROP. ORD. WYBORCZA daje mozliwosc/pozwala IM INSTALOWAC W SEJMIE ZAPRZEDANYCH OBCYM INTERESOM OBCOPLEMIENCÓW NP. CHĘTNYCH DO PODPISYWANIA LIZBON CZY INNYCH JESZCZE NIEGODZIWOSCI .. | ALBO NA PODST.PROPORC.OKUPACYJNEJ ORD.WYB.ZAINSTALOWAC SE W SEJMIE PARE SETEK BALCEROTRANSFORMATOROW ZAPRZEDANYCH OBCYM INTERESOM MOWIACYM BIEGLE PO POLSKU OBCOPLEMIENCOW | I NIBY LEGALNIE DOKONAC NAJW.W TYSIACLETNIEJ NASZEJ HISTORII LUPIESTWA. ZLODZIEJSTWA ... GIGANTYCZNEGO MAJATKU NAROD. WYPRACOWANEGO PRZEZ 40 MLN NAROD PRZEZ LAT PONAD 40.. | A TYM SAMYM DOKONANIA NA TYM CO Z POLAKOW POZOSTALO GOSPODARCZEJ ZBRODNI .. | GOSPODARCZEGO K A T Y N I A... | A W 45 TO ŻADNEGO WYZWOLENIA NIE BYŁO , ZAMIENIONO OKUPACJĘ Z GESTAPWSKIEJ NA NKWDOWSKĄ..NKWDOWCY SZYBKO PRZEBRALI S.W PL.MUNDURY UB NAUCZYLI S. POLSKIEGO I STALI SIE NIEWIDOCZNI .. PO DZIS DZIEN OBECNI W APARACIE PRZYMUSU POLICJI ,SĄDOWNICTWIE ,DYPLOMACJI ,HANDLU ZAGR.A PO BALCEROTRANSFORM.STANOWIĄ I MILIONERSKIE SFERY NADZORCOW NARODU .. | OSTATNIE UDANE PROBY HAKOWANIA NAS PRZEZ TUSKO-PLATFO-CHAZARO HAKEROW Z ZIELONA FLAGA I FRAGMENTAMI ARABSKIEGO PISMA ZNACZY ZE NAS NIE LUBIA CO SAMO W SOBIE JEST SUPERKOMPLEMENTEM ...SAM MIOD ...UUUHH ITS O.K. CHLOPAKI ...ITS O.K. | TAK DŁUGO JAK DŁUGO OBOWIĄZUJE U NAS STALINOWSK JESZCZE PROPORC.ORDYNACJA WYBORCZA .. | IDA WYBORY , PAMIETAJMY GLOS. NA TYCH CO DO SPOWIEDZI NIE CHODZA ....NA RZADZACYCH BEZ SUMIENIA | "Zbyt madrzy by zaangazowac sie w polityke sa karani rzadami glupszych" Platon "Zbyt madrzy by zaangazowac sie w polityke sa karani rzadami glupszych" Platon "Zbyt madrzy by zaangazowac sie w polityke sa karani rzadami glupszych" Platon "Zbyt madrzy by zaangazowac sie w polityke sa karani rzadami glupszych" Platon
8/22/2017 Cezarego, Marii, ZygfrydaPORADNIK PRZETRWANIA INWIGILACJI .../02

Poradnik przetrwania w warunkach inwigilacji

Wstęp
Zgodnie z zapowiedzią, postanowiłem wprowadzić w  życie mój pomysł napisania poradnika na temat życie w stanie totalnej inwigilacji. W założeniu projekt ten powinien być praca zbiorową, efektem doświadczeń i przemyśleń wielu użytkowników tego portalu, dlatego też liczę na pomoc Was wszystkich i serdecznie zapraszam do wspólnego pisania. Zobowiązuje się zestawić wszystko w jedną całość i opublikować to znaczy udostępnić publicznie.

Od pierwszych dni na newworldorder.com.pl byłem pod wrażeniem wiedzy i poziomu większości użytkowników. Nawet jeżeli z niektórymi z Was się nie zgadzałem lub krytykowałem Wasze publikacje w jakikolwiek sposób, to czyniłem to zawsze w duchu szacunku dla Waszej wiedzy, doświadczenia i w ogóle Was jako ludzi. Jestem bowiem zdania, że polemika z kimś mądrym może okazać się konstruktywna i pożyteczna, zaś z głupcem nie ma sensu dyskutować bo jest to strata czasu. Z powyższych powodów fakt że mogę uczestniczyć w życiu tego portalu stanowi dla mnie źródło osobistej satysfakcji.  Zadaję sobie jednak pytanie – czy teoretyczne rozważania, formułowanie i udowadnianie nowych teorii, dokumentowanie faktów i stawianie niewygodnych dla „systemu” pytań wystarczy? Myślę, że nie do końca. Wiedza to siła,  a dostęp do informacji to jeden z elementów wolności, ale warunkiem skorzystania z owej siły i wolności jest – moim zdaniem – umiejętność zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce.

Pewnie niektórzy z Was – zwłaszcza mądrzejsi niż ja –  uznają mój pomysł za dziecinną zabawę w partyzantów lub nawet za głupotę. Rozważcie jednak co jest bardziej pożyteczne, gromadzić wiedzę, czy starać się ją zastosować w praktyce?

Postanowiłem zacząć  od tematu w którym czuje się najlepiej, to znaczy od monitoringu miejskiego. Kamery śledzą nas na każdym prawie kroku. Sytuacja ta dotyczy przede wszystkim większych miast, gdzie kamery są praktycznie wszędzie, na fasadach budynków i w ich wnętrzu, jeżeli są to obiekty monitorowane, na skrzyżowaniach i ulicach a nawet w komunikacji miejskiej. Te kamery widzimy, jeżeli patrzymy uważnie, większość ludzi nawet jednak ich nie zauważa. Nowoczesne systemy monitoringu potrafią rozpoznawać rysy twarzy i wychwycić osoby zachowujące się podejrzanie, na przykład kręcące się bez celu po ulicy, poruszające się po zaprogramowanym obszarze. Obraz z kamer jest rejestrowany i analizowany przez komputery, najczęściej także przed ich monitorami siedzi człowiek. Taka sytuacja to już niestety rzeczywistość. Na razie nie stanowi to dla nas problemu, wszakże jesteśmy ludźmi praworządnymi i nie mamy nic do ukrycia. Może jednak ( oby nie ) nadejść dzień, kiedy każdy z nas znajdzie się w sytuacji, w której bardzo wiele będzie zależeć od tego czy nie zostanie rozpoznany, lub nie zwróci na siebie uwagi komputera lub człowieka za jego monitorem.  Wtedy umiejętność ukrycia się w tłumie może się okazać bezcenna.

Opracowując mój pomysł na sposoby ochrony przed monitoringiem założyłem, że nawet jeżeli obraz z kamer jest analizowany przez komputer a nie emerytowanego milicjanta za monitorem, użyteczne okażą się zasady prowadzenia obserwacji, bo komputer nawet najnowocześniejszy nie myśli samodzielnie, jedynie szybciej analizuje obraz. Z racji wykonywanego zawodu przeszedłem kilka szkoleń na temat obserwacji, komunikacji niewerbalnej i tym podobnych. No i wygląda na to, że teraz godziny spędzone w zadymionych salkach wykładowych wreszcie się przydadzą. Mimo, że nie pracuje w Policji, CBA, ABW ani w żadnej służbie tego typu miałem kilkanaście lat na uczenie się skutecznej obserwacji i doświadczenia  tych lat postaram się przekazać.

1. Ochrona Przed Monitoringiem Miejskim

Jak patrzy obserwator
Człowiek obserwujący konkretny obszar,  na przykład jakiś plac lub ulicę nigdy nie koncentruje się na wszystkich po kolei osobach, przemierzających jego pole obserwacji. Obserwator po prostu patrzy na wszystkich ludzi  w polu obserwacji jako całość, nie koncentruje się z początku na nikim konkretnym. Wypatruje sygnałów, na pojedynczym człowieku skupia uwagę dopiero gdy taki sygnał zauważy.

Jeżeli obserwator szuka konkretnej osoby wypatruje zadanego mu rysopisu. W takich przypadkach w pierwszej kolejności zwraca uwagę na cechy charakterystyczne w budowie ciała lub sposobie chodzenia. Te nasze cechy trudno zmienić. Kolor oczu, włosów lub elementy  w lub ubiorze są przez profesjonalnego obserwatora oceniane w drugiej kolejności, gdyż bardzo łatwo je zmienić. Dla obserwatora po prostu kontrolującego jakiś obszar bez wypatrywania konkretnej osoby sygnałem będzie to wszystko co wyróżnia jednostkę z pośród innych ludzi.

Zasada pierwsza – wygląd.
Ubiór jest tym co może nas wyróżnić lub przeciwnie – zamaskować. Różne grupy społeczne ubierają się oczywiście w różny sposób, jeżeli więc wejdziemy w garniturku na koncert rockowy to oczywiście zwrócimy na siebie uwagę. A zatem jeżeli możemy się domyślić jaki strój będzie odpowiedni, czyli dopasowany do wyglądu innych ludzi taki należy włożyć. Jeżeli nie wiadomo jaki strój będzie odpowiedni najlepiej wybrać coś uniwersalnego. Dobrym pomysłem jest założenie czarnego obuwia sportowego, które z daleka wygląda podobnie do wizytowego, dżinsów oraz bluzy lub koszuli z założonym pod spód T – shirtem.  Po zdjęciu koszuli i wypuszczeniu ze spodni T – shirta nasz wygląd zmieni się znacznie. Dobierając odzież należy wybierać rzeczy w kolorach spokojnych, raczej szarych, unikać ubrań w jaskrawych kolorach lub wielokolorowych. Kolory jaskrawe lub połączenie kilku kolorów zawsze zwraca uwagę. Kiepskim pomysłem jest również ubieranie się w całości na czarno. W dzień czarna plama zwróci uwagę tak samo jak pstrokacizna, ponadto ludziom czerń podświadomie kojarzy się z czymś złym. Ubranie najlepiej kupować w hipermarkecie, mamy wtedy gwarancję, że parę tysięcy ludzi będzie miało takie ciuchy jak my.

Zasada druga – chodzenie.
Sposób w jaki chodzimy jest bardzo istotny. Człowiek, który idzie do konkretnego miejsca wygląda zupełnie inaczej, niż człowiek, który po prostu idzie bez celu.  W dzisiejszym świecie większość ludzi gdzieś się spieszy, więc obserwator szybko zwróci uwagę na kogoś, kto idzie bardzo wolno, często zmienia kierunek lub przystaje żeby się na coś pogapić. Podobnie zwracają uwagę ludzie idący zbyt szybko, wykonujący nerwowe ruchy, i rzucający wokoło ukradkowe spojrzenia. Idąc ulicą należy kroczyć spokojnie ale pewnie, trzymając się mniej więcej linii prostej, unikając oczywiście wpadania na ludzi i potrącania ich. Ważne jest aby stawiać równe kroki, poruszając nogami spokojnie. Unikać należy zawracania po tej samej linii, gdyż sprawia ono wrażenie błąkania się bez celu. Jeżeli z jakiegoś powodu trzeba zawrócić, najlepiej podejść do kiosku lub sklepu i kupić jakiś drobiazg po czym wrócić. Będzie to wyglądało jakbyśmy wyszli na przykład po papierosy, kupili je i wracali z powrotem. To naturalne i nie zwróci uwagi obserwatora. Stanie na środku ulicy lub w bramie też nie jest najlepszym pomysłem. Jeżeli koniecznie trzeba się na jakiś czas zatrzymać najlepiej stanąć na przystanku komunikacji miejskiej. Człowiek stojący na przystanku staje się dla obserwatora prawie niewidoczny, wtapia się po prostu w otoczenie, chyba że stoi na przykład na przystanku „1” i przepuści kilka pod rząd. Ważne jest aby się nie gapić na innych ludzi i mijane obiekty. Oczywiście należy się rozglądać wokół siebie, po pierwsze aby kontrolować otoczenie, po drugie, ktoś kto maszeruje ze wzrokiem wbitym nieruchomo przed siebie wygląda jak zombie i także zwraca uwagę. Nie zwracającym uwagi rozglądaniem się jest patrzenie w jeden punkt przez jedną – dwie sekundy bez kręcenia głową. Jeżeli ktoś nie jest w stanie dostrzec istotnych szczegółów w tym czasie to znaczy, że po prostu brak mu spostrzegawczości i tak  czy inaczej przeoczy mnóstwo istotnych rzeczy.

Zasada  trzecia – zachowanie.
Kolejną rzeczą która zwraca uwagę obserwatora jest nasze zachowania. Najbardziej zwracają na siebie uwagę oczywiście osoby zbyt nerwowe, czyli takie, które na przykład poruszają się zbyt szybko, albo są nienaturalnie spięte. Należy zwracać uwagę aby mięśnie naszego ciała były w miarę rozluźnione. Ciało napięte świadczy aż nazbyt dobitnie o nerwach właściciela. Kolejną ważną sprawa jest aby za wszelką cenę powstrzymać się przed dotykaniem twarzy. Nie wiem dlaczego tak jest, ale jeżeli osoba co chwilę gmera coś kolo ust i nosa najczęściej znaczy to, że kłamie, lub coś ukrywa i obserwator zaklasyfikuje ją jako podejrzaną.  Idąc ulica zawsze, ale to zawsze należy przestrzegać drobnych przepisów, to znaczy, nie przechodzić na czerwonym świetle, nie śmiecić i tym podobne. Monitoring miejski jest – jak wiadomo z dostępnych w Internecie materiałów – zaprogramowany tak aby wykrywać właśnie takie zachowania.

System rozpoznawania twarzy
Jak ktoś na tym portalu słusznie zauważył, wyrabiając nowe dowody osobiste i sami i na własne życzenie przynieśliśmy w ząbkach nasze zdjęcia które urzędnicy zeskanowali za nasze pieniądze. Teraz czekają sobie, gdzieś, w jakimś komputerze gotowe aby posłużyć do zidentyfikowania nas po rysach twarzy za pośrednictwem kamer. Jak więc ukryć twarz, aby nie zostać rozpoznanym?

Pomysł z jawnym zasłanianiem twarzy odpada. Wszelkiego rodzaju maski czy kominiarki zadziałają tak – jakbyśmy przyczepili sobie na plecach kartkę z napisem „Jestem przestępcą”. Nałożony na głowę kaptur, też nie jest najlepszym pomysłem. O ile w deszczowy lub wietrzny dzień nikogo nie zdziwi, to przy ładnej pogodzie zadziała na podobnej zasadzie co kominiarka.  Żeby nie mnożyć niepotrzebnych przykładów – kamuflaż ma nas ukryć a nie upodabniać do statysty z programu 997 lub dresiarza idącego na ustawkę.

Wybór właściwej, czyli skutecznej metody kamuflażu naszej twarzy proponuję zacząć od odpowiedzi na pytanie co właściwie czyni naszą twarz unikalną i różną od innych. Wielu ludzi sądzi, że są to włosy, ich kolor i długość, kolor oczu, znaki szczególna na przykład blizny lub też zarost czy stan uzębienia. Wszystkie wymienione przeze mnie cechy osobnicze są bez znaczenia. Każdy może ufarbować  i ściąć włosy, zmienić fryzurę, założyć soczewki kontaktowe ,  albo dokleić sobie sztuczną bliznę ewentualnie zakleić prawdziwą.  Można nawet zmienić sobie zęby, jeżeli używa się sztucznej szczęki. Jeżeli ktoś ma wszystkie swoje – wystarczy plastikowa nakładka za parę złotych.  Cechy, które naprawdę wyróżniają naszą twarz wynikają z budowy naszej czaszki, która u każdego człowieka jest nieco inna, różni się proporcjami lub wielkością poszczególnych kości. A zatem wyróżniają nas na przykład rozstaw oczu, czyli odległość pomiędzy środkiem oka a nosem. Kolejną cechą której nie można zmienić domowym sposobem jest  wielkość i kształt kości policzkowych. Więc system rozpoznawania twarzy to rodzaj skanera, który sporządza mapę naszej twarzy porównując położenie umiejscowionych na niej punktów kontrolnych z naszym zdjęciem.  Skoro nie można przesunąć sobie oczu lub nosa pozostaje zablokować skaner. Do tej pory najlepszym sposobem który wymyśliłem jest czapeczka z daszkiem nasunięta na oczy, jak zauważyłem większość kamer jest zamontowana powyżej poziomu głowy przeciętnego człowieka a zatem „widzi nas” z góry. W tej sytuacji  daszek czapki powinien skutecznie utrudnić zeskanowanie twarzy, przy tym czapeczka nie jest podejrzana praktycznie przy żadnej pogodzie. Oczywiście sposób ten wymaga wyrobienia sobie nawyku trzymania głowy lekko opuszczonej tak aby daszek czapki skutecznie zasłaniał naszą twarz. Wyjątek od tej reguły stanowią kamery w bankomatach. Są na wysokości twarzy i wypłacając pieniądze chcąc nie chcąc trzeba patrzyć prosto w ich obiektyw. Sposobem na bankomaty jest wypłacanie pieniędzy zawsze w tych samych miejscach. Idealnym rozwiązaniem jest wypłacanie od razu wszystkich pieniędzy lub  w równych ratach na przykład co tydzień. W ten sposób poważnie utrudnimy także śledzenie sposobu w jaki wydajemy nasze pieniądze.

W sieci znalazłem  jeszcze jeden sposób oślepienia kamery w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Większość kamer podłączonych do systemu rozpoznawania twarzy pracuje także w podczerwieni na wypadek na przykład zdjęć w nocy. Można taką kamerę „oślepić” kierując w jej stronę sygnał z pilota od telewizora, który wysyła sygnał właśnie w podczerwieni. Taki zabieg daje mniej więcej taki efekt.

Oczywiście ze względów praktycznych nie jest możliwe celowanie z pilota telewizyjnego do każdej dostrzeżonej kamery. Pozostaje więc umieścić aktywne źródło podczerwieni w okolicy swojej twarzy tak aby nie wzbudzić podejrzeń. Oczywiście wykonywanie i zakładanie na głowę „sprytnych” instalacji z kabla, baterii i diod odpada gdyż posiadacz takiego wynalazku będzie wyglądał na świra i natychmiast zwróci na siebie uwagę. Co można nosić na twarzy bez zwracania uwagi? Oczywiście okulary. Jak więc połączyć okulary ze źródłem poczerwieni? Prościej niż myślicie, takie urządzenie już wymyślono i jest dostępne w każdym sklepie z grami wideo. Są to wypuszczone przez firmę Nintendo okulary w zamontowanymi diodami  wysyłającymi promienie podczerwieni. To pożyteczne urządzenie stanowi jeden z dodatkowych akcesoriów do konsoli Nintendo i służy do namierzania przez grę ruchów głowy gracza. Innym wyjściem jest zakup na przykład tutaj http://www.max24.pl/bolle-tactical-okulary-bolle-8211-galaxy-z-2-diodami-led,p1908232.html okularów z dwoma diodami oświetleniowymi i wymiana ich na diody od pilota do telewizora.

Nie wiem na pewno, czy to działa, bo nie miałem okazji sprawdzić, wydaje się jednak, że jest to metoda tak zwanej ostatniej szansy. Jeżeli nasza twarz będzie dla kamer widziana jako plama światła to wprawdzie nie zostaniemy rozpoznani, ale za to na 100% zwrócimy na siebie uwagę, i jeżeli do momentu założenia okularów z diodami nie byliśmy podejrzani – to już będziemy.

Jeżeli komuś przychodzi na myśl cos więcej w tym temacie to zachęcam do pisania.

Cartafirus
http://newworldorder.com.pl/artykul,2619,Poradnik-przetrwania-w-warunkach-inwigilacji