PRZEZ PONAD 1/2 WIEKU RASISTOWSKA CHAZARO-PZPR NASYCAŁA RZAD,SEJM,WŁADZE WSZYST.SZCZEBLI RADIO PRASE UNIWERSYTETY A NAWET BISKUPSTWA ANTYPL FARBOW.PRZEBIERANCAMI DLATEGO DZIS JEST JAK JEST ...OKUPACJA PRZEBIERANCOW.. | DEMOKRACJA BEZ BOGA NASYCA SIE DEMONIZMEM STAJE S. ANTYLUDZKA ... | A DZISIAJ ...ARCYANTYPOLSCY OKUPANCI UŻYWAJĄ POLSKI JĘZYK , POLSKIE MUNDURY I POLSKIE SYMBOLE NARODOWE ,POLSKIE STRUKTURY PAŃSTWOWE ...POLSKIE OBYWATELSTWA .. | TAK DŁUGO JAK DŁUGO PRAWO NANOSZENIA KANDYDAT. NA LISTY WYBOR. MAJA WYLACZNIE OKUPANCI ..OKUPACJA TRWA .. | ..TAK DŁUGO DEMOKRACJI U NAS ZERO , TAK DŁUGO POSTENKWDOWCOW OKUPACJA TRWA... | TAK DŁUGO JAK DŁUGO PRAWO NANOSZENIA KANDYDAT. NA LISTY WYBOR. ZASTRZEŻ. JEST WYŁĄCZ. DLA TYCH 4 DZIŚ NIBY PL A WLASC... EX-judeo-PZPR-U WATAH .. | TAK DŁUGO NARÓD PL. JEST UBEZWŁASNOWOLNIONY I MA ZERO DO POWIEDZENIA W SPR. SKŁADU SEJMU A TYM SAMYM W SPRAWIE WŁASNEGO LOSU | TO WŁASNIE PROP. ORD. WYBORCZA daje mozliwosc/pozwala IM INSTALOWAC W SEJMIE ZAPRZEDANYCH OBCYM INTERESOM OBCOPLEMIENCÓW NP. CHĘTNYCH DO PODPISYWANIA LIZBON CZY INNYCH JESZCZE NIEGODZIWOSCI .. | ALBO NA PODST.PROPORC.OKUPACYJNEJ ORD.WYB.ZAINSTALOWAC SE W SEJMIE PARE SETEK BALCEROTRANSFORMATOROW ZAPRZEDANYCH OBCYM INTERESOM MOWIACYM BIEGLE PO POLSKU OBCOPLEMIENCOW | I NIBY LEGALNIE DOKONAC NAJW.W TYSIACLETNIEJ NASZEJ HISTORII LUPIESTWA. ZLODZIEJSTWA ... GIGANTYCZNEGO MAJATKU NAROD. WYPRACOWANEGO PRZEZ 40 MLN NAROD PRZEZ LAT PONAD 40.. | A TYM SAMYM DOKONANIA NA TYM CO Z POLAKOW POZOSTALO GOSPODARCZEJ ZBRODNI .. | GOSPODARCZEGO K A T Y N I A... | A W 45 TO ŻADNEGO WYZWOLENIA NIE BYŁO , ZAMIENIONO OKUPACJĘ Z GESTAPWSKIEJ NA NKWDOWSKĄ..NKWDOWCY SZYBKO PRZEBRALI S.W PL.MUNDURY UB NAUCZYLI S. POLSKIEGO I STALI SIE NIEWIDOCZNI .. PO DZIS DZIEN OBECNI W APARACIE PRZYMUSU POLICJI ,SĄDOWNICTWIE ,DYPLOMACJI ,HANDLU ZAGR.A PO BALCEROTRANSFORM.STANOWIĄ I MILIONERSKIE SFERY NADZORCOW NARODU .. | OSTATNIE UDANE PROBY HAKOWANIA NAS PRZEZ TUSKO-PLATFO-CHAZARO HAKEROW Z ZIELONA FLAGA I FRAGMENTAMI ARABSKIEGO PISMA ZNACZY ZE NAS NIE LUBIA CO SAMO W SOBIE JEST SUPERKOMPLEMENTEM ...SAM MIOD ...UUUHH ITS O.K. CHLOPAKI ...ITS O.K. | TAK DŁUGO JAK DŁUGO OBOWIĄZUJE U NAS STALINOWSK JESZCZE PROPORC.ORDYNACJA WYBORCZA .. | IDA WYBORY , PAMIETAJMY GLOS. NA TYCH CO DO SPOWIEDZI NIE CHODZA ....NA RZADZACYCH BEZ SUMIENIA | "Zbyt madrzy by zaangazowac sie w polityke sa karani rzadami glupszych" Platon "Zbyt madrzy by zaangazowac sie w polityke sa karani rzadami glupszych" Platon "Zbyt madrzy by zaangazowac sie w polityke sa karani rzadami glupszych" Platon "Zbyt madrzy by zaangazowac sie w polityke sa karani rzadami glupszych" Platon
8/22/2017 Cezarego, Marii, ZygfrydaSĄDOWNICTWO W PL.ŻEBY SKŁÓCAC GOJÓW ...?

Na początku 2008 r. w Salonie 24 pojawił się artykuł Jacka Czabańskiego rozważający kwestię ławników czy ławy przysięgłych dla polskiego wymiaru sprawiedliwości. „Elity” naszego kraju tematu nie podjęły przypuszczalnie dlatego, że jest niewygodny a i owe elity nie bardzo są nasze. Na szczęście są jeszcze w Polsce osoby z wyobraźnią i poczuciem obowiązku obywatelskiego żeby sprawą się zająć.


Z końcem października minie trzy miesiące od złożenia w Trybunale Konstytucyjnym skargi kwestionującej brak udziału obywateli w rozstrzyganiu spraw karnych. Udział taki jest wymagany przez artykuł 182 Konstytucji i ma zasadnicze znaczenie dla wiarygodności sądów. Wciąż jednak nie mak decyzji czy skarga owa będzie w ogóle rozpatrzona. Jak mi powiedziano w sekretariacie Trybunału, termin rozpatrywania spraw zależy od ich ważności”. Jak pamiętam, sprawy związane z przepychankami politycznymi jak np. kwestia lustracji były rozpatrywane szybko. Kwestia rzetelności sądów jest jak widać nisko na liście priorytetów. Można to też ująć inaczej. Dla władców Polski jest niezwykle ważne aby sądy były nierzetelne.


Z moich obserwacji ukrytym celem sądownictwa jest podsycanie przestępczości i maksymalne skłócanie ludzi. Ten pierwszy aspekt opisałem miedzy innymi w artykule „Przestępczość podsycana przez państwo”. W sprawach cywilnych natomiast charakterystyczne jest niedopuszczenie do polubownego rozstrzygnięcia spraw i świadome przeciąganie procesów. Chodzi o antagonizowanie stron konfliktu i dezorganizację ich życia. Przypuszczam, że kwestia zarobków dla prawników ma drugorzędnie znaczenie. Większość osób przechodzących procesy rozwodowe zapewne to zrozumie.


Udział obywateli w wymiarze sprawiedliwości jest główną gwarancją rzetelności sądów. W polskich sądach ławnicy istnieją obecnie w formie szczątkowej i zostali całkowicie wyeliminowani z niesłychane ważnych spraw karnych w sądach rejonowych. Kwestia tego czy udział obywateli w sądach będzie realizowany przez ławników czy przez ławę przysięgłych, jest mniej istotna. Ważny jest dobór owych osób. Oczywiście obecny sposób doboru ławników w polskich sądach zakrawa na kpinę. System jest tak pomyślany żeby były to osoby dyspozycyjne i zależne od sędziego. Dlatego w ogólną pulę ławników wchodzą głównie emeryci zabiegający o dodatkowe wynagrodzenie. Do poszczególnych spraw zaś ławników wyznacza prezes sądu. Jest to parodia niezawisłości.


Rozmawiałem z byłymi ławnikami. Osoby sprzeciwiające się zdaniu sędziego przewodniczącego, zwykle nie są wyznaczane do kolejnych spraw. Ponadto w długim procesie, a jest to w Polsce norma, na każdą rozprawę wyznaczani są inni ławnicy. Ogólną i oczywistą zasadą prawa jest że cały proces jest rozpatrywany przez jeden skład. Tak więc trudno mówić tutaj o rzeczywistym sądzie.


W artykule w Gazecie Prawnej marginalizację ławników kasta urzędnicza uzasadniała potrzebą profesjonalizacji sądów i minimalizacji kosztów. Jak to wygląda w praktyce widać na przykładzie procesu będącego podstawą skargi konstytucyjnej. Trwał on ponad cztery lata, kosztował olbrzymie pieniądze a wyrok zapadł wbrew dowodom, w tym wbrew wynikowi badania wykrywaczem kłamstw. Podobny proces w Australii trwał tydzień a ława przysięgłych potrzebowała półtorej godziny aby oskarżenie odrzucić.


Dużo bardziej prawdopodobną przyczyną usunięcia ławników z sąd karnych było to, że byli oni przeszkodą na drodze ustawiania spraw i fabrykowania oskarżeń, co jest obecnie normą w polskich sądach. Ciekawe jednak, że nikt do tej pory nie nazwał tego publicznie po imieniu. Oczywiście prawnicy doskonale znają sprawę i prywatnie, w zaufaniu przyznają, że większość spraw w polskich sądach jest ustawiona a sam proces to cyrk dla zachowania pozorów. Publicznie jednak będą mówić o przepisach prawa, niezawisłości sędziowskiej etc. w stylu komunistycznej nowomowy. Może już czas powiedzieć, że król jest nagi a wymiar sprawiedliwości opanowany został przez kastę ludzi, którzy skłonności do oszustw mają we krwi i przekazywaną z pokolenia na pokolenie.


Bogdan Goczyński
http://bgoczynski.wordpress.com/2010/10/22/165/