PRZEZ PONAD 1/2 WIEKU RASISTOWSKA CHAZARO-PZPR NASYCAŁA RZAD,SEJM,WŁADZE WSZYST.SZCZEBLI RADIO PRASE UNIWERSYTETY A NAWET BISKUPSTWA ANTYPL FARBOW.PRZEBIERANCAMI DLATEGO DZIS JEST JAK JEST ...OKUPACJA PRZEBIERANCOW.. | DEMOKRACJA BEZ BOGA NASYCA SIE DEMONIZMEM STAJE S. ANTYLUDZKA ... | A DZISIAJ ...ARCYANTYPOLSCY OKUPANCI UŻYWAJĄ POLSKI JĘZYK , POLSKIE MUNDURY I POLSKIE SYMBOLE NARODOWE ,POLSKIE STRUKTURY PAŃSTWOWE ...POLSKIE OBYWATELSTWA .. | TAK DŁUGO JAK DŁUGO PRAWO NANOSZENIA KANDYDAT. NA LISTY WYBOR. MAJA WYLACZNIE OKUPANCI ..OKUPACJA TRWA .. | ..TAK DŁUGO DEMOKRACJI U NAS ZERO , TAK DŁUGO POSTENKWDOWCOW OKUPACJA TRWA... | TAK DŁUGO JAK DŁUGO PRAWO NANOSZENIA KANDYDAT. NA LISTY WYBOR. ZASTRZEŻ. JEST WYŁĄCZ. DLA TYCH 4 DZIŚ NIBY PL A WLASC... EX-judeo-PZPR-U WATAH .. | TAK DŁUGO NARÓD PL. JEST UBEZWŁASNOWOLNIONY I MA ZERO DO POWIEDZENIA W SPR. SKŁADU SEJMU A TYM SAMYM W SPRAWIE WŁASNEGO LOSU | TO WŁASNIE PROP. ORD. WYBORCZA daje mozliwosc/pozwala IM INSTALOWAC W SEJMIE ZAPRZEDANYCH OBCYM INTERESOM OBCOPLEMIENCÓW NP. CHĘTNYCH DO PODPISYWANIA LIZBON CZY INNYCH JESZCZE NIEGODZIWOSCI .. | ALBO NA PODST.PROPORC.OKUPACYJNEJ ORD.WYB.ZAINSTALOWAC SE W SEJMIE PARE SETEK BALCEROTRANSFORMATOROW ZAPRZEDANYCH OBCYM INTERESOM MOWIACYM BIEGLE PO POLSKU OBCOPLEMIENCOW | I NIBY LEGALNIE DOKONAC NAJW.W TYSIACLETNIEJ NASZEJ HISTORII LUPIESTWA. ZLODZIEJSTWA ... GIGANTYCZNEGO MAJATKU NAROD. WYPRACOWANEGO PRZEZ 40 MLN NAROD PRZEZ LAT PONAD 40.. | A TYM SAMYM DOKONANIA NA TYM CO Z POLAKOW POZOSTALO GOSPODARCZEJ ZBRODNI .. | GOSPODARCZEGO K A T Y N I A... | A W 45 TO ŻADNEGO WYZWOLENIA NIE BYŁO , ZAMIENIONO OKUPACJĘ Z GESTAPWSKIEJ NA NKWDOWSKĄ..NKWDOWCY SZYBKO PRZEBRALI S.W PL.MUNDURY UB NAUCZYLI S. POLSKIEGO I STALI SIE NIEWIDOCZNI .. PO DZIS DZIEN OBECNI W APARACIE PRZYMUSU POLICJI ,SĄDOWNICTWIE ,DYPLOMACJI ,HANDLU ZAGR.A PO BALCEROTRANSFORM.STANOWIĄ I MILIONERSKIE SFERY NADZORCOW NARODU .. | OSTATNIE UDANE PROBY HAKOWANIA NAS PRZEZ TUSKO-PLATFO-CHAZARO HAKEROW Z ZIELONA FLAGA I FRAGMENTAMI ARABSKIEGO PISMA ZNACZY ZE NAS NIE LUBIA CO SAMO W SOBIE JEST SUPERKOMPLEMENTEM ...SAM MIOD ...UUUHH ITS O.K. CHLOPAKI ...ITS O.K. | TAK DŁUGO JAK DŁUGO OBOWIĄZUJE U NAS STALINOWSK JESZCZE PROPORC.ORDYNACJA WYBORCZA .. | IDA WYBORY , PAMIETAJMY GLOS. NA TYCH CO DO SPOWIEDZI NIE CHODZA ....NA RZADZACYCH BEZ SUMIENIA | "Zbyt madrzy by zaangazowac sie w polityke sa karani rzadami glupszych" Platon "Zbyt madrzy by zaangazowac sie w polityke sa karani rzadami glupszych" Platon "Zbyt madrzy by zaangazowac sie w polityke sa karani rzadami glupszych" Platon "Zbyt madrzy by zaangazowac sie w polityke sa karani rzadami glupszych" Platon
6/24/2017 Danuty, Jana, JaninyNAST PODŁE KŁAMSTWO REŻYMU OKUPACYJNEGO PLATFONSÓW

Leki miały być w jednakowej cenie, czyli kolejna klęska PO... 


Od paru miesięcy zapowiadano rewolucję w dziedzinie leków - miały być w jednakowej cenie. I co?


AcardPolityka naszego przyjaznego Państwa ponosi kolejne porażki. Również w dziedzinie opieki zdrowotnej. Opieki nad ludźmi, czyli naszymi obywatelami, natomiast żadnych problemów nie ma z opieką zdrowotną nad mniej rozgarniętymi ssakami w wykonaniu klinik weterynaryjnych - nikt tam nie protestuje, nikt nie postuluje.


Człowiek to brzmi dumnie, zatem byłby chory (sic!), gdyby przez wieki nie wymyślał kolejnych zasad opiekowania się nad chorymi, nad rencistami i nad emerytami. Przez lata był to jeden z głównych tematów rewolucji wszelakich, taka woda na młyn społecznych rozrób i rewolt (słusznych i niesłusznych - a kto to ma ocenić?). 


Wadą polityki zdrowotnej jest duży koszt infrastruktury towarzyszącej opiece zdrowotnej i Polska dzierży tu chyba palmę pierwszeństwa. Ponoszone przez społeczeństwo koszty utrzymania tysięcy wszelakich urzędników z branży zdrowotnej (płace, budynki i ich remonty, komputeryzacja), to już prawdziwa kula (sic!) u nogi; kula, na którą pieniądze zawsze się znajdą, w przeciwieństwie do innych zagadnień co parę dni w mediach ukazywanych (w tym kul dla inwalidów) i mających posmak kolejnych skandali.


Rzućmy okiem, choćby i w protezach, potocznie zwanych okularami, na cenę popularnego kardiologicznego leku pod nazwą "Acard" (producent Polfa Warszawa). Porównywarka ukazuje rozbieżność cen (za 60 tabletek w pudełeczku): od niecałych pięciu złotych  do ponad dziewięciu złotych!


Co to oznacza? Że jeśli najtańszy sprzedawca oferuje produkt z godziwą dla siebie marżą, to jaki zysk ma najdroższy oferent? Nie dość, że paskudnie tnie klienta (pacjenta), to jeszcze ma nieuzasadniony zarobek. Ale może płaci większy podatek od tej kosmicznej ceny i fiskus (my) może się cieszyć? Oczywiście, w dobie powszechnego dostępu do informacji, można rzec - skoro klienci zgłaszają się do apteki i płacą ponad 9 zł, to o co chodzi? W końcu nie muszą tam płacić, bowiem nikt ich nie zmusza. Trudno powiedzieć, czy muszą, ale wielu ludzi nie ma wyboru pośród szeregu aptek (np. w małych miejscowościach). A jeśli chcą kupić  w internecie, to np. na Allegro są dwie oferty i to po... 8,90 za omawiane opakowanie (plus koszty dostawy).


Zatem - co z tymi lekami w jednakowych cenach i to w niemal półtora miesiąca po wejściu nowych zasad?


Inną sprawą jest cena w obrębie tej samej apteki, dotycząca tego samego leku, lecz w różnych ilościach. Zwykle opakowanie zawierające dwukrotnie więcej pigułek, jest tańsze, niż podwójna cena opakowania mniejszego, co jest oczywistym handlowym zjawiskiem, choć różnica bywa zastanawiająco duża. Ceny mniejszych opakowań w droższych aptekach są niewiele niższe od cen opakowań większych w tańszych aptekach. W innych dziedzinach (samochody, komputery, owoce, konserwy) nie jest taka różnica nawet do pomyślenia (jakaż to firma sprzeda dwa nowe, nie z poprzedniego roku, samochody w łącznej cenie jak za półtora auta?). Tego typu rozbieżności występują jeszcze tylko w branży kosmetycznej i chemicznej, czyli (łącznie) w trzech dyscyplinach, w których mieszanie w kotle rozmaitych odczynników jest najważniejszą sprawą...


Ceny pojedynczych (podstawowych) opakowań (z zawartością) powinny być jednakowe we wszystkich aptekach. Jeśli nabywca chce kupić większą liczbę opakowań, to wówczas można zejść z ceną, ale maksymalne ceny powinny być ustalone i pilnowane przez uczciwych aptekarzy i czujnych kontrolerów.


A może zakłady wytwarzające leki same zaczną wysyłać swoje wyroby do odbiorców zbiorowych (szpitale, kliniki) a nawet do indywidualnych (pakiety po 5 oraz 10 opakowań), choćby omawianego acardu. Ciekawe, po ile producent sprzedaje swoje pigułki hurtowniom i dlaczego nie pakują w jeszcze większe pudełeczka (oszczędność papieru i atrakcyjniejsza cena dla pacjenta)? Producent (dyrekcja i załoga) obserwuje ceny swoich wyrobów i widzi, że niektórzy sprzedają jego lekarstwa z trzykrotnym przebiciem (zysk 200%), to nie przychodzi mu jakiś dobry organizacyjny pomysł do głowy?


Internetowe wyszukiwarki powinny dodatkowo szeregować ceny dla paru wybranych artykułów, bowiem cena każdego towaru ustalana jest indywidualnie i nie są zachowane jednakowe proporcje cenowe dla danego sprzedawcy.


Poniżej ilustracja opisanego problemu - cena opakowania "Acard" (60 tabletek) w szeregu aptek (od najtańszego do najdroższego). 

www.aptekagemini.pl

4,99 zł


www.jakzdrowko.pl

5,35 zł


aptekazawiszy.pl

5,39 zł


www.sklep.aptekacosmedica.pl

5,49 zł


www.tanie-leczenie.pl

5,49 zł


aleleki.pl

5,60 zł


apvita.pl

5,90 zł


www.apteka-melissa.pl

 5,98 zł


aptekaolmed.pl

5,99 zł


www.e-lek.pl

6,44 zł


www.aptekavolfarm.pl

6,60 zł


101promocji.pl

7,02 zł


twojaapteka.net

 7,16 zł


www.aptekajakmarzenie.pl

7,24 zł


zakatekzdrowia.com.pl

7,24 zł


www.cefarm24.pl

7,25 zł


www.allecco.pl

7,45 zł


www.zdro-vita.pl

 7,90 zł


fabrykazdrowia.pl

8,75 zł


www.domzdrowia.pl

9,40 zł
 MIREK


Wybrane wpadki i klęski rządow TuskaEUROszajs i kosztowna prezentacja tuskolandii (429mln zł na pół roku zabaw) w stylu "zastaw się i postaw się" - zabrać emerytom a dać zabawnikom eurolandii...
RATUJMY NASZE BOGACTWA NATURALNE PRZED ZAGRABIENIEM - Rząd Tuska sprzedał 724 zakłady strategiczne i dodatkowo doprowadził do największego zadłużenia państwa.
TUSK CHWALI SIĘ NAJWIĘKSZĄ FUSZERKĄ W HISTORII III RP!
LIST OTWARTY Transparenty International Prezydent RP Pan Bronisław KOMOROWSKI Premier RP Pan Donald TUSK 
WAŁBRZYCH - LIST OTWARTY DO PREMIERA RP DONALDA TUSKA W SPRAWIE KUPOWANIA GŁOSÓW OD SFRUSTROWANYCH WYBORCÓW.
Premier Donald Tusk: „kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem” Polacy już nie wierzą rządowi PO.
Podsumowanie nierządów Donalda Tuska - LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ !!!
Czy te dywagacje mogą dotyczyć Rządu PO i Tuska?, czy tylko Piotra Ikonowicza? - porwane z netu...
Wniosek - o udzielenie nagany Posłowi Donaldowi Tuskowi w związku z naruszeniem „Zasad Etyki Poselskiej”. Zbigniew Kękuś